+38 (034) 252-42-42

+38 (068) 030-57-52

+38 (095) 040-43-40

м.Івано-Франківськ, вул.Горбачевського, 50

Ендодонтія (лікування кореневої системи зуба)

Корінь зуба є своєрідним фундаментом зуба, тому від його стану залежить чи зможе зуб нести функцію жування, та як довго він зможе це робити. В корені є канали, де знаходиться м’яка тканина зуба – пульпа. Вона складається з нервового волокна, кровоносних та лімфатичних судин. Пульпа може бути запаленою та інфікованою бактеріями за рахунок глибоких каріозних порожнин, тріщин, переломів, відсутністю герметизму між пломбою та тканинами зуба. Запалений зуб реагує на подразники (холодне та гаряче), що супроводжується раптовим виникненням та довготривалим утриманням болю. Бувають випадки, коли інфекція може лишатися непоміченою до виявлення її на рентген знімку.

Ціллю самого ендодонтичного лікування є усунення інфекції з кореневої системи зуба. Розрізняють два види ендодонтичного лікування – первинне, це коли захворювання кореневої системи виникло вперше і до цього моменту будь яке втручання в кореневу систему зуба не проводилось, та повторне (вторинне) – це лікування, що проводиться внаслідок неякісно проведеного первинного ендодонтичного лікування.

У лікуванні кореневих каналів зуба виділяють 4 основних етапи:

  • Забезпечення доступу до каналу;
  • Видалення вмісту з каналу;
  • Підготовка каналу до пломбування;
  • Пломбування каналу інертним матеріалом, який сприяє міцній герметизації.

Лише досконале виконання всіх цих етапів ендодонтичного лікування дає хороший результат.

Корінь зуба – складний об’єкт для лікування, оскільки кореневі канали зуба дуже різноманітні по своїй будові. Вони можуть відхилятись, утворювати кишені та розгалужуватись, що додає складності в їх обробці та пломбуванні.

Процес лікування кореневих каналів зуба в нашій клініці розпочинається з діагностики.Для встановлення точного діагнозу і виявлення початкових періапікальних патологій, що не розпізнаються на звичайних 2D знімках,  застосовуємо один з найсучасніших методів діагностики – комп’ютерну томографію 3D.

Перед ендодонтичним лікуванням визначаємо їх кількість, стан і довжину. Довжину кореневих каналів визначаємо апекс локатором. Для створення доступу до кореневих каналів, вилучення сторонніх тіл і дентиклів використовуємо ультразвуковий метод.

Основне завдання Інструментальної обробки кореневих каналів  – ретельно очистити канал і надати йому конусної форми, що дає можливість запломбувати його максимально герметично.На цьому етапі використовуємо спеціальні антисептичні речовини, які повністю вимивають кореневі канали – максимально знищують бактерії, досягаючи стерильності й виключаючи рецидив запалення даного зуба.

На сьогоднішній день лікарі нашої клініки володіють цілим арсеналом різноманітних інструментів, матеріалів, технік та високоточних приборів, що дозволяє індивідуально для кожного пацієнта підібрати метод для проведення якісного ендодонтичного лікування.

Грамотне ендодонтичне лікування – це збереження Вашого зуба та здоров’я.