+38 (034) 252-42-42

+38 (068) 030-57-52

+38 (095) 040-43-40

м.Івано-Франківськ, вул.Горбачевського, 50

Лікування ясен в Івано-Франківську

Пародонтологія – це самостійний розділ стоматології, що вивчає захворювання пародонту – тканин опорного апарату зуба. Основною причиною захворювання ясен є погана гігієна ротової порожнини, в наслідок якої утворюється зубний наліт та камінь. Запалення ясен може виникнути і через неправильний прикус або викривлення зубів, а також через різноманітні травми, неправильно поставлені пломби, коронки, погано підібрані протези або брекети. Якщо вчасно не лікуватися, хвороба вражає тканини навколо зуба і руйнує їх. Врешті зуб починає хитатися і випадає.

Успішне лікування пародонтиту вимагає тісної співпраці лікаря з пацієнтом і можливе лише тоді, коли воно є комплексним (терапевтичне, хірургічне та ортопедичне). Наша клініка вже протягом 11-ти років працює у напрямку лікування захворювань пародонту, допомагає своїм пацієнтам вирішити цю проблему. Ми підходимо до лікування патології пародонту, враховуючи причини її виникнення, та намагаємося ліквідувати або зменшити фактори, що викликають захворювання.

Основа успішного лікування пародонтиту – оптимальна гігієна порожнини рота. Тому на першому місці знаходяться процедури професійної гігієни – зняття зубних відкладень за допомогою ультразвукових апаратів, Air-Flow, спеціальних паст і поліруючих гумок. Також ми навчаємо пацієнтів індивідуальній гігієні порожнини рота і підбираємо необхідні засоби.

Головна небезпека цієї хвороби у тому, що вона проходить безболісно, а кровотеча починається під час загострення. Лікування пародонтиту бажано починати ще до виникнення симптоматичних проявів, враховуючи дані рентгенівського обстеження.

Комплексне лікування пародонтиту в клініці включає не лише видалення над- і під’ясенних відкладень та грануляцій, що зумовлюють руйнівні процеси в пародонті, а й відновлення структури альвеолярного паростку щелепи з використанням направленої регенерації його тканин за допомогою остеопластичних матеріалів (кісткових замінників), що сприяє відновленню кісткової тканини та зв’язки зуба, а також проведення вестибулопластики або френектомії , видовження коронкової частини зуба.

Наступні ознаки захворювань ясен:

  • кровоточивість ясен, особливо під час чищення зубів;
  • неприємний запах з рота;
  • зудіння ясен;
  • підвищена чутливість зубів на холодне чи гаряче;
  • наявний наліт чи помітні зубні відкладення.

Якщо Ви помітили у себе такі ознаки, потрібно негайно покращити гігієну зубів і записатися на прийом до спеціаліста стоматологічної клініки, для встановлення точного діагнозу, а саме: гінгівіт, пародонтит чи пародонтоз.

Гінгівіт - запальне захворювання тканини ясен, що протікає в гострій або хронічній формі. Зазвичай захворювання викликається мікробною флорою порожнини рота. До зриву захисних механізмів організму призводять такі фактори, як куріння, механічні травми ясен, надто гаряча або холодна їжа і вода, хімічні речовини, часті і тривалі стреси. У результаті - в тканинах ясен виникає процес запалення. Пародонтит - це запальний процес в тканинах навколо зуба, при якому настає руйнування його опорного апарату, інфекція потрапляє в простір між зубом і яснами і починає руйнувати зв'язку кореня зуба з кісткою.

Пародонтит може розвиватися після запалення ясен гінгівіту або іншого захворювання пародонтозу.

Пародонтоз - зміщення ясенної тканини від поверхні зуба, оголення шийки зуба, зниження його стійкості та атрофія ясен. Причинами появи цього захворювання є проблеми в загальному стані організму. Саме тому пародонтоз вважається не локальним захворюванням, що зачіпає ділянку ротової порожнини, а хворобою всього організму. Лікування пародонтозу спрямоване не стільки на усунення симптомів, скільки на загальне оздоровлення та лікування хвороб, що його спровокували.

План лікування обов’язково включає професійне зняття над’ясенних та під’ясенних зубних відкладень, без чого побороти запалення неможливо.При великих пародонтальних кишенях використовуємо кюретажі.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень

Коли глибина патологічних пародонтальних кишень не перевищує 5 мм, застосовується цей вид процедури.

В цьому випадку хірургічний розтин ясен не робиться. Процедура складається з декількох етапів:

1. Діагностика стану ясен.

2. Місцева анестезія.

3. Проведення за допомогою спеціальних інструментів очищення патологічних пародонтальних кишень без порушення цілісності тканин.

4. Проведення поліровки коренів зубів.

Найчастіше закритий кюретаж допомагає повністю закрити дрібні пародонтальні кишені і істотно зменшити глибокі.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень

Коли глибина патологічних пародонтальних кишень складає більше 5 мм, а проведення закритого кюретажа не дало бажаного результату, робиться відкритий кюретаж.

Дана процедура не обходиться без хірургічного розтину ясен. Вона складається з декількох етапів:

1. Спочатку проводиться діагностика стану ясен

2. Потім – місцева анестезія

3. Десна розтинається в області міжзубних сосочків з метою зробити доступ до основи пародонтальных кишень легшим(клаптева операція)

4. За допомогою спеціальних інструментів очищаються патологічні кишені

5. На пошкоджену частину наносяться остеогенні препарати, сприяючі стимуляції нової кісткової тканини

6. Робиться ушивання ясен

Також при лікуванні захворювань пародонту в клініці «Медгарант» застосовуємо ультразвукову терапію - систему VECTOR, яка являється альтернативою хірургічного втручання. VECTOR-терапія дозволяє максимально ефективно і мінімально травматично проводити терапію пародонтальних кишень глибиною до 11 мм. Під час роботи в оброблювану ділянку подається суспензія Vector Fluid , за допомогою якої проводиться очищення стінок пародонтальних кишень від зубного каменю і грануляцій, знищення хвороботворних бактерій без травми кореня зуба чи оточуючих його м'яких тканин. Регулярне проведення підтримуючої VECTOR-терапії сприяє попередженню рецидивів хвороби.

Змінні насадки дозволяють обробляти важкодоступні поверхні і глибокі пародонтальні кишені. За допомогою кальційвмісної суміші ефективно видаляється інфікований вміст патологічних кишень, створюючи високолужне бактерицидне середовище. Метод дозволяє працювати з інфікованими тканинами на мікрорівні. В ультразвуковому середовищі частинки гідроксіапатиту руйнують біоплівки, які населені колоніями мікроорганізмів. При цьому очищується поверхня кореня зуба від мікрозалишків зубного каменя, які неможливо видалити іншими способами так дбайливо, як це робить Вектор.

При більш складних ситуаціях використовують клаптеві операції і трансплантацію м’яких і твердих тканин .