+38 (034) 252-42-42

+38 (068) 030-57-52

+38 (095) 040-43-40

м.Івано-Франківськ, вул.Горбачевського, 50

Вініри на зуби в Івано-Франківську

Вініри - вони ж адгезивні облицювання - це керамічні "накладки", які фіксуються на передню поверхню зубів. Вони використовуються в основному для поліпшення зовнішнього вигляду передньої групи зубів (вроджені чи набуті зміни поверхні емалі зубів, що псують їхній зовнішній вигляд, стирання, зміна кольору). Вініри в Івано-Франківську, як і вкладки, виготовляються індивідуально в лабораторії і виконують ту ж функцію, що й реставрація з пломбувального матеріалу (пломби), але, в порівнянні з останніми, мають більш високу естетику і не втрачають свій блиск з часом.

Розглянемо докладніше причини їх популярності. Методика облицювання передньої поверхні зубів виникла як альтернатива суцільним керамічним коронкам. Тобто для вінірів не потрібно настільки об'ємного препарування зуба, як для коронок. Зуб обробляється тільки з передньої сторони на товщину майбутнього вініра, який надалі фіксується за допомогою спеціального клейового складу. Керамічні вініри більш прості у виготовленні, технологічні і вимагають значно менше часу для виготовлення.

Переваги вінірів

Вініри, в порівнянні з іншими видами стоматологічних реставрацій, мають дві основні переваги:

1. Вініри надають зубу натуральний вигляд. До недавнього часу всі матеріали, що використовувалися стоматологами для поліпшення зовнішнього вигляду відновлюваних зубів, були непрозорими або напівпрозорими. Це означає, що світло, потрапляючи на поверхню таких матеріалів, відразу ж відбивалося з їх поверхні, не проникаючи вглиб, що не дозволяло домогтися повної схожості з природними зубами. Вініри - прозорі і це їх основна перевага в порівнянні зі всіма іншими матеріалами. Світло, що потрапляє на поверхню порцелянового вініра, проникає на певну глибину всередину порцеляни, відбивається від непрозорого цементу і зубної тканини, до яких він прикріплений і, завдяки цій своїй якості, стає схожий на сусідні природні зуби.

2. На вінірах не буває плям. Порцеляна - це керамічний склоподібний матеріал, гладкий і абсолютно непроникний, тому на його поверхні не буде ні плям, ні знебарвлення.

Показання до виготовлення вініра

Розрізняють три основні групи вінірних покриттів.

І. Змінені в кольорі зуби:

1) незадовільний естетичний стан старих пломб;
2) депульповані зуби;
3) травма зуба, що супроводжується крововиливом;
4) тетрациклінові зуби;
5) гіпоплазія, флюороз;
6) порушення мінералізації;
7) множинні пігментовані тріщини емалі.

ІІ. Зміни в зубі внаслідок деструктивних процесів:

1) карієс зубів III, IV, V ступені або їх поєднання;
2) ерозія, некроз емалі, клиновидні дефекти;
3) патологічне вертикальне стирання твердих тканин зуба;
4) травма зуба.

ІІІ. Зміна форми, положення зуба:

1) аномалія форми;
2) діастеми, треми (проміжки між зубами);
3) положення зуба поза дугою;
4) рухливість зубів при хворобах пародонту, травмах.

Протипоказання до виготовлення вінірів:

• незадовільна гігієна порожнини рота;
• захворювання пародонту (гінгівіт, пародонтит);
• глибоке поширення карієсу;
• руйнування і мала висота коронкової частини зуба;
• алергічна реакція на матеріал.

Догляд за порцеляновими вінірами

Термін служби вінірів залежить від правильного догляду за ними. За умови дотримання правил гігієни та періодичних оглядів у стоматолога вінір може служити більше десяти років.

• Зуби з порцеляновими вінірами потрібно щодня ретельно очищати зубною щіткою і ниткою. Дотримання правил гігієни зводить до мінімуму скупчення зубного нальоту, ризик виникнення карієсу. Вініри, звичайно, не піддаються карієсу, але карієс може виникнути в тих частинах зуба, які не закриті вініром.
• Порцелянові вініри призначені для поліпшення зовнішнього вигляду зуба і не можуть чинити опір значним навантаженням або силовим діям. Щоб виключити надлишкові силові дії, потрібно, наприклад, відучитися від звички гризти нігті, відкривати зубами пляшки і т.п. Ці силові дії можуть призвести до поломки або зсуву вініра. Рекомендується утриматися від вживання у великих кількостях чаю, кави, червоного вина й інших продуктів, у яких є барвники.