+38 (034) 252-42-42

+38 (068) 030-57-52

+38 (095) 040-43-40

м.Івано-Франківськ, вул.Горбачевського, 50

Металокерамічні коронки в Івано-Франківську

Металокерамічні коронки — це суцільнолиті металеві каркаси, що відтворюють форму зубів, облицьовані фарфором.

Металокераміки в стоматології є одним із найсучасніших методів протезування, що ефективно використовує всі переваги таких матеріалів, як метал і фарфор, в єдиній конструкції.

Встановлення металокерамічних коронок в Івано-Франківську Ви можете отримати в стоматології «Медгарант».

Металеві сплави для металокераміки

Сьогодні в зуботехнічних лабораторіях широко використовують близько 150 різних сплавів для металокераміки. До них ставлять такі вимоги:

1. температура розм'якшення сплаву повинна бути вищою від температури спікання фарфор;
2. різниця коефіцієнтів термічного розширення сплаву і фарфору повинна бути мінімальною;
3. наявність умов до з'єднання з фарфором;
4. задовільні ливарні властивості;
5. довговічність і стабільність якостей;
6. корозійна стійкість;
7. сумісність із тканинами ротової порожнини.

Наявні сплави для металокераміки поділяються на дві основні групи — благородні і неблагородні. Сплави на основі благородних металів поділяються на золоті, золото-паладієві і срібно-паладієві. Сплави металів благородних груп мають кращі литтєві властивості і корозійну стійкість, однак за щільністю поступаються сплавам неблагородних металів. Недоліком сплавів на основі золота є обмежена щільність.

Неблагородними сплавами для металокераміки є сплави на основі нікелю і сплави на основі кобальту. Вони мають високі механічні властивості. Однак температура плавлення цих сплавів на 500 °С вища, ніж сплавів на основі золота. Для покращення ливарних властивостей таких сплавів у низку закордонних рецептур включали берилій, який є токсичним, що часто спричиняє токсико-алергійні реакції. У результаті проведених досліджень була встановлена можливість застосування вітчизняних кобальто-хромових сплавів (КХС) для виготовлення металокерамічних протезів.

Керамічні маси для металокераміки

Виготовлення металокерамічної конструкції зубного протеза — складний багатоетапний процес. Якість металокерамічних протезів визначається властивостями застосованих матеріалів. Керамічна маса повинна відповідати певним вимогам, які умовно поділяються на 4 групи: фізичні, біологічні, технологічні та естетичні. До фізичних характеристик відносять щільність у разі зсуву, стиснення і згинання; до біологічних — нетоксичність, відсутність алергійних компонентів; до технологічних — відсутність включень, коефіцієнт литтєвого термічного розширення повинен відповідати металевій основі. Естетичні вимоги пов'язані із повноцінним відновленням природного кольору зуба.