+38 (034) 252-42-42

+38 (068) 030-57-52

+38 (095) 040-43-40

м.Івано-Франківськ, вул.Горбачевського, 50

Коронки з оксиду цирконію на передні зуби в Івано-Франківську

В сучасній стоматології активно розвивається використання безметалевих технологій, а саме - коронок з оксиду цирконію.

Варто пам'ятати, що  металокераміка з'явилася лише 30 років тому, але сьогодні входить в практику кожного стоматолога та зубного техніка. Проте вимоги пацієнтів до естетики та якості стоматологічного протезування також значно зросли. Пацієнти хочуть, щоб не «коронки були схожі на зуби», а «щоб коронки не можна було відрізнити від зубів». Це є основним стимулом розвитку та використання безметалевої кераміки.

Сучасні безметалеві технології дозволяють створити естетику такої високої якості, що відрізнити протези від природних зубів практично неможливо. Щоправда, досить тривалий період багато стоматологів ставилися до цього методу з упередженням, керуючись рядом стереотипів, серед яких, наприклад, такі твердження як:

• Металокераміку не можна робити на жувальні зуби.
• Під металокераміку потрібно завжди депульпувати зуби.
• Під металокерамікою зуби швидко псуються.
• Металокераміка занадто важка.
• Металокераміка псує антагоністи.
• Металокераміка ненадійна і сколюється.
• Металокераміку складно робити.
• Металокераміка недоступна по ціні пацієнтам.

Ще буквально десятиліття тому ці думки були серйозною причиною для відмови лікаря від безметалевої кераміки. Перш за все через слабку поінформованість фахівців та великий консерватизм у поглядах.

Сьогодні безметалеві технології досягли таких висот, що можна сказати з упевненістю: безметалеві конструкції можуть практично повністю замінити металлокерміку.

Безметалова кераміка - найсучасніший вид кераміки в стоматології ХХI століття! Технологія сучасної безметаллової кераміки була розроблена ще у 80-і роки минулого століття, але тільки зараз, завдяки тривалим розробкам і випробуванням, ця технологія набула завершеного вигляду.

Прагнення пацієнтів отримати в результаті протезування не коронки, схожі на зуби, а зуби, що не відрізняються від їх власних, спонукало стоматологів звернутися до технологій безметалевої кераміки. Завдяки відкриттям в галузі хімії, сьогодні стало можлим ідеально зв'язати в єдине ціле керамічні реставрації і тканини натурального зуба. Це створило значний попит на безметалеву кераміку.

Що ж собою являє ця кераміка і коли її застосовують? 
Перш за все, безметалловую кераміку характеризує висока естетика і висока міцність. З неї виготовляють ламінати, вкладки, коронки, адгезивні і традиційні мостовидні протези, полукоронки, штифтові вкладки і коронки.
Відразу хочеться розвіяти міф про те, що безметалловую кераміку не можна ставити на жувальні зуби. Можна! Побоюватися того, що кераміка трісне або зламається, не варто. Безметалова кераміка набагато міцніша, ніж металокераміка, так як в основі технології її виготовлення лежить пресування керамічної маси під високим тиском і температурою.
Другий міф: з безметалової кераміки не можна робити мостовидні протези, особливо протяжні. Можна! Якщо є необхідність зробити мостовидні протези, то за основу береться каркас з оксиду цирконію. Це природний матеріал, який спікають при температурі 1500 градусів протягом 7 год. для отримання каркаса. В результаті каркас з оксиду цирконію набуває міцність, що перевищує міцність металу.
Найчастіше безметалловую кераміку застосовують для відновлення фронтальних зубів, що обумовлено її високими естетичними властивостями. Безметалова кераміка має ті ж оптичні властивості, що і природні зуби, Основні з них - транслюцентні і опалесцентні.

Металокераміка через присутність всередині металевого каркаса не має транслюцентності природного зуба, так як метал перешкоджає проходженню світла крізь штучний зуб. А безметалова кераміка пропускає світло так як і живі зуби, що надає реставраціям особливу природність і красу.

Суттєвою перевагою є те, що під безметалеву кераміку зуби необхідно препарувати менше, ніж під металокераміку. Зуби обробляються вище ясна. Це менш травматично, не порушує кругову зв'язку зуба. Крім того, обробка вище рівня ясен значно продовжує термін служби протезів, так як зникає такий фактор, як оголення краю коронки внаслідок вікових змін в тканинах, що оточують зуб. І найважливіше: найчастіше немає необхідності депульпировать зуби, що продовжує життя натуральних зубів.

Види протезів з безметалевої кераміки

Ламінати для вінірів
Ще зовсім недавно в усьому світі були популярні вініри, фотополімерні реставрації вестибулярної поверхні зуба. Їх використовують для відновлення або зміни форми чи кольору природного зуба шляхом нанесення на його поверхню фотополімерного пломбувального матеріалу. Цей спосіб швидко поширився завдяки своїй дешевизні і швидкості, але, на жаль, він має ряд недоліків. Фотополімерні матеріали, як і будь-які полімери, з часом старіють, покриваються мікротріщинами, змінюють свій первісний колір. Крім того, фотополімер стирається набагато швидше, ніж природні зуби, що веде до втрати первісної форми і блиску. В результаті всі старання щодо зміни форми і кольору природних зубів стають марними. Сучасна стоматологія пропонує більш якісні матеріали для вінірів - це керамічні ламінати, що виготовляються із пресованої кераміки і фіксуються на адгезивний матеріал, що сполучає ламінат з природним зубом в єдиний моноліт.
Керамічний ламінат не змінює колір, не покривається тріщинами, стирається так само, як природні зуби. Можливість використовувати ламінати різної прозорості дозволяє при необхідності змінити колір навіть сильно потемнілого зуба на більш світлий, відновити втрачену емаль. Ламінати - найбільш дбайливий вид незнімних протезів. Для їх установки досить мінімальної шліфовки частини емалевого шару зуба всього на 05 мм. Немає необхідності в депульпації зуба і обробці нижче ясенного краю. Завдяки адгезивній фіксації ламінат з'єднується з природним зубом в єдиний моноліт і практично зводить до нуля можливість відколу ламінату від зуба.

Керамічні вкладки
Це сучасна альтернатива фотополімерним пломбам, які мають ті ж недоліки, що і вініри, - так само з часом старіють, покриваються мікротріщинами і змінюють свій первісний колір. Фотополімер стирається набагато швидше зубів. А для відновлення жувальної поверхні важлива міцність і стійкість до стирання. Цій вимозі фотополімерні пломби не відповідають. Крім того, пломби виготовляються в порожнині рота пацієнта, що не дає тих можливостей, які є при роботі з моделлю. Лікар обмежений у просторі порожнини рота, не може повернути зуб у всіх напрямках, як модель, і обмежений в часі.

Мостовидні протези
Чи можна зробити мостовидний протез без металевого каркаса? Можна! Виготовити його повністю з оксид цирконію. Безметалевий каркас створюється практично за тією ж технологією, що й в металокераміці, тільки він повністю прозорий. Протяжність такого каркаса може бути будь-якою, тому моделювати протез можна навіть для дуже великих проміжків. Оксид цирконію легко розфарбовується у потрібні відтінки природних зубів.